O autorze
Grupa przyjaciół, którzy obrali sobie za cel poprawę warunków życia dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin. Z pozyskanych środków, przy współpracy zaprzyjaźnionych osób i firm, kolorujemy pokoje dzieciaków - ten mały skrawek ich świata. Najbardziej potrzebującym dzieciom dajemy miejsce do nauki przy oświetlonym biurku, możliwość spania we własnym łóżku i w czystej pościeli.
Pracujemy nad odzyskaniem zatraconej przez trudną sytuację życiową wiary w siebie i marzeń. Wszyscy członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia działają non profit.

Nie chcemy zmieniać świata, tylko sprawić, by DZIECKO zobaczyło ten świat w lepszych barwach.

KALENDARIUM WYDARZEŃ MAJ-CZERWIEC 2015

MELANŻ WYDARZEŃ MAJOWO - CZERWCOWYCH
MELANŻ WYDARZEŃ MAJOWO - CZERWCOWYCH STOWARZYSZENIE PIĘKNE ANIOŁY
Cisza na blogu nie oznacza stagnacji w Pięknych Aniołach – wręcz przeciwnie, już dawno nie byliśmy tak zabiegani. MOTO SHOW, TURNIEJ GOLFA, TEDx i CZYSTY ANIOŁEK 2015. Cieszy nas aktywność, wiosenny nastrój i pogoda, która sprzyja dobroczynności. Przedstawię Wam dzisiaj kalendarium naszych wydarzeń, w których możecie osobiście uczestniczyć równocześnie przyczyniając się do zebrania środków na remonty pokoi dziecięcych w całej Polsce.

MOTO SHOW
Już dzisiaj, 23 maja 2015 r., w Krakowie rozpoczyna się Moto Show, podczas którego przez dwa dni można będzie oglądać cuda motoryzacji. Wśród kolekcjonerskich rarytasów, na naszym stoisku właśnie dzisiaj odbędzie się premiera ręcznie składanego Harleya, wykonanego przez przyjaciela Stowarzyszenia, Seweryna Drożdża. Siedzenie wykonał Sławek z SG Leather Seats. Motocykl będzie można kupić – zostanie zlicytowany na naszym drugim majowym wydarzeniu, Charytatywnym Turnieju Golfa o Puchar Pięknych Aniołów w Paczółtowicach, 30 maja 2015 r.

DRUGI CHARYTATYWNY TURNIEJ GOLFA O PUCHAR PIĘKNYCH ANIOŁÓW
Jak połączyć czerpanie radości z majowej pogody i działania dobroczynne? Wystarczy przyjść na plenerowe wydarzenie Stowarzyszenia Piękne Anioły w dniu 30 maja 2015 roku, czyli drugi Charytatywny Turniej Golfa o Puchar Pięknych Aniołów. Wydarzenie odbędzie się w podkrakowskich Paczółtowicach – to już w przyszły weekend!
Nagrodą za pierwsze miejsce w turnieju jest puchar przechodni autorstwa najsłynniejszego polskiego rzeźbiarza, prof. Bronisława Chromego. Dla pozostałych uczestników również przewidzieliśmy nagrody.

Turniejowi towarzyszy impreza w formie popołudniowego bankietu na terenie pola golfowego z bufetem i otwartym barem. Podczas bankietu zaplanowane są dodatkowe atrakcje - występy artystyczne oraz aukcja charytatywna.
Wśród gości, którzy zadeklarowali swoją obecność są sportowcy – znani polscy piłkarze Jerzy Dudek, Jarosław Bieniuk, bracia Ligoccy (polscy olimpijczycy w kategorii snowboard), znany z wielu produkcji teatralnych i telewizyjnych aktor Tomasz Schimscheiner oraz kadra zarządzająca polskich i międzynarodowych korporacji.
Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia, tj. zasilenie funduszu remontowego, z którego finansowane są remonty i wyposażenie pokoi dzieci z najuboższych rodzin w Polsce.

TEDx
Nasza działalność została dostrzeżona przez osoby zaangażowane w organizację znanego na światową skalę wydarzenia TED. TED to skrót od Technology, Entertainment and Design. Organizatorzy uznali, że Piękne Anioły swoim działaniem zmieniły rzeczywistość na lepsze. Motto TED to „idee warte rozpowszechniania”.
Od czerwca 2006 wykłady TED są udostępniane online. Wykłady to inspirujące przemówienia osób z przeróżnych środowisk, od aktorów, pisarzy i naukowców po twórców aplikacji, wynalazców, tancerzy i działaczy charytatywnych. Dotykają różnych kwestii – zarówno osobistych jak i społecznych. Pomimo rozbieżności tematycznych - zawsze motywują. Prezenterzy pokazują różne zagadnienia w odmiennym i niesztampowym ujęciu, przez co otwierają furtkę na niekonwencjonalne rozwiązania.
TEDx Kraków (x oznacza „independently organized event”), to wydarzenie niezależne i organizowane lokalnie. Każdy mówca dostaje maksymalnie 15 minut. W tym roku do podzielenia się doświadczeniami i zarażania dobrymi uczynkami podczas krakowskiego TEDx wybrano właśnie nas. Będę mieć zaszczyt reprezentowania Pięknych Aniołów osobiście. Opowiem o naszych doświadczeniach z dobroczynnością i jak radzimy sobie z niektórymi aspektami powszedniej pracy charytatywnej. Trzymajcie kciuki!

TEDxKraków 2015
Kiedy: sobota, 13 czerwca, 2015 , 9:00
Gdzie: ICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17
Temat: Reconnect the dots

CZYSTY ANIOŁEK
A tymczasem, w tle cały czas trwa akcja Czysty Aniołek. Druga edycja charytatywnej zbiórki środków czystości "Czysty Aniołek", która w pierwszej edycji spotkała się z niesamowicie ciepłym przyjęciem zarówno uczestników jak i mediów, miesiąc temu ruszyła po raz drugi. W 2014 r. ta akcja pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka zaangażowała całą Polskę. Razem ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły zbierane były mydełka, szampony, pasty, szczoteczki do zębów i inne środki czystości dla dzieciaków z najuboższych rodzin, gdzie podstawowe produkty czystości to luksus. Setki dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin dostało swój własny ręcznik, mydełko i pastę do zębów. Dla niektórych dzieci była to pierwszy ręcznik i szampon, pierwsza szczoteczka w życiu, bo do tej pory część dzieci nigdy nie myła zębów, a zamiast ręcznika używały starej pociętej pościeli.
Zbiórki organizowały szkoły, przedszkola, duże i małe firmy, osoby prywatne oraz instytucje. Na terenie całego kraju zebrano tony środków czystości, które zostały rozdysponowane przez lokalnych pracowników OPS i wolontariuszy Stowarzyszenia Piękne Anioły do około 500 najuboższych gospodarstw na terenie całej Polski.
W tym roku organizatorzy zbiórki chcą pobić zeszłoroczne wyniki i wygląda na to, że im się uda. Kluby piłkarskie Lechia Gdańsk i Cracovia już w zeszłym roku przyłączyły się do akcji Czysty Aniołek, kiedy podczas rozgrywek na własnych stadionach zorganizowały zbiórki środków czystości. W tym roku Lechia Gdańsk jako pierwsza zorganizowała zbiórkę pod czujnym okiem Prezes Rady Nadzorczej klubu i wiceprezes naszego Stowarzyszenia, Agaty Kowalskiej.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...